Szczawno-Zdrój Szczawno-Zdrój Szczawno-Zdrój
Szczawno-Zdrój Szczawno-Zdrój

Baza zabiegowa

Jest ona zlokalizowana w Zakładzie Przyrodoleczniczym, który znajduje się obok parku i pijalni wód mineralnych przy ulicy Sienkiewicza 2. Można powiedzieć, że jest to prawdziwa świątynia zdrowia. Już przy wejściu wita przybysza dwoje starożytnych bogów greckich. Po prawej stronie westybulu wita brodaty Asklepios, grecki bóg lekarzy, słynący z uzdrawiania nawet zmarłych, swym wyglądem przypomina postać Zeusa. Towarzyszy mu święty wąż, symbol odmładzającej się siły życiowej. Po lewej stronie westybulu z wężem w ramionach pozdrawia gości Higieja, córka Asklepiosa, bogini zdrowia. Są to bóstwa patronujące także współczesnych kuracjuszom. Zlokalizowane są tu cztery podstawowe działy zabiegowe. Są to różnego rodzaju inchalacje, fizykoterapie, hydroterapie i masaże. Piąty dział rehabilitacji ruchowej i okładów mieści się w budynku sąsiednim - Koronie Piastowskiej.

Inhalacje. Szczawno Zdrój dysponuje wielkim zestawem inhalacji, które stosuje się indywidualnie lub zbiorowo. Są one wykonywane :
  • z wody mineralnej,
  • solankowe,
  • jodobromowe,
  • olejkowe,
  • pneumatyczne,
  • ultradźwiękowe,
  • specjalne, np.: na antybiotykach
Te zabiegi mają duże zastosowanie w leczeniu dróg oddechowych, chorób gardła, uszu i nosa itd. Tutaj znajdują się tak zwane komory pneumatyczne (ciśnieniowe), które stanowią jeden z podstawowych zabiegów przy leczeniu astmy oskrzelowej i rozedmy płuc.

Fizykoterapia. Jest to dział fizyko i światłolecznictwa, który obejmuje: diatermię, masaże podwodne, masaże wirowe oraz kuracja pitna. W Szczawnie Zdroju wykonuje się kąpiele solankowe, z soli ciechocińskiej lub z Jastrzębia Zdroju, tlenowe, kwasowęglowe, masaże podwodne i wirowe oraz natryski szkockie i płaszczowe. Wodolecznictwo ma zastosowanie w leczeniu schorzeń układu oddechowego, mięśnia sercowego, nerwic, miażdżycy naczyń krwionośnych.

Masaże suche - klasyczne stosowane są w leczeniu astmy, rozedmy płuc, otyłości, schorzeń reumatologicznych i rehabilitacji pourazowej.

Sala gimnastyczna posiada bogaty zestaw nowoczesnych urządzeń do rechabilitacji ruchowej. Gimnastykę stosuje się przy schorzeniach górnych dróg oddechowych, dróg moczowych, schorzeniach gastrologicznych, układu ruchowego, schorzeniach reumatologicznych i stanach pourazowych kończyn i kręgosłupa. W stosunku rocznym w szczawieńskiej sali gimnastycznej wykonuje się 25 tys. zabiegów. Przy dziale rehabilitacji ruchowej znajduje się gabinet parafinoterapi, gdzie stosowane są zabiegi parafinowe przy dolegliwościach reumatologicznych i pourazowych. Zabiegi parafinowe stosuje się w połączeniu z gimnastyką leczniczą, co daje bardzo ewidentne wyniki leczenia.. Działem rehabilitacji ruchowej kieruje Bolesław Werner.

 


Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright © 2005 - 2023 GoldHosting.eu
tanie pokoje Wrocław | noclegi Wałbrzych | noclegi Szczawno | pałace Dolny Śląsk